FRUITTELLA – PERFETTI VAN MELLE

Po raz pierwszy chcę na mojej stronie przetestować jakieś cukierki. Ogólnie staram się wystrzegać słodyczy, ale wiecie jak jest. Czasem po prostu trzeba! Dzisiejszej analizie poddam cukierki do żucia o smaku truskawkowym Fruitella producenta Perfetti Van Melle. Zawsze byłam przekonana, że jest to po prostu rozpuszczalna guma, a tutaj takie zaskoczenie!

Fruittella truskawkowa została kupiona w sieci sklepów Tesco za kwotę 1,89 zł.

Opakowanie

Opakowanie jak każde inne, papierowa tubka, wewnątrz wyłożona folią. Każdy cukierek jest osobno zapakowany w papierek, jest to bardzo fajne, gdyż się ze sobą nie sklejają. Ponadto jeżeli zawartość tubki wysypie się nam w kieszeni bądź torebce, to wciąż można ją bez obaw zjeść. Kolorystyka różowa, plus zdjęcia truskawek. Opakowanie zawiera 41 gram produktu. Z głównej strony opakowania widnieje zachęcający napis „Smaki z natury„. Zobaczymy na ile mamy do czynienia z naturalnym smakiem i składem.

Fruitella od zewnątrz i wewnątrz
Fruitella od zewnątrz i wewnątrz

Skład

 • syrop glukozowy,
 • cukier,
 • całkowicie utwardzony olej-kokosowy,
 • sok truskawkowy 3%,
 • kwas cytrynowy,
 • żelatyna
 • substancja utrzymująca wilgoć – glicerol,
 • aromat naturalny,
 • koncentraty z czarnej marchwi i czarnego bzu,
 • substancja żelująca – guma arabska,
 • dekstryna.
Skład produktu
Skład produktu

No i gdzie są te smaki z natury? Bardziej naturalny jest syrop glukozowy czy może guma arabska? Uważam że producenci nie powinni tak łatwo rzucać słowem „naturalny”. Kojarzy się ono automatycznie z czymś co jest zdrowe i pełnowartościowe, a te cukierki wcale takie nie są. Na szczęście skład nie jest długi, a jednak składniki z których są wykonane te cukierki rzeczywiście są stosunkowo nieszkodliwe. Należy jednak pamiętać, że zjadając je, jemy przede wszystkim syrop glukozowy, cukier i olej. Cukierki które mianują się truskawkowymi posiadają w swoim składnie jedynie 3 % soku truskawkowego. Czy tylko mnie to denerwuje, że producenci próbują nam wciskać, że coś jest truskawkowe w smaku, kiedy każdy człowiek wie, że ten smak ani aromat nie ma nic wspólnego ze świeżą truskawką? Z dwojga złego cukierki są pozbawione sztucznych konserwantów, barwników i innych E. Więc jako coś do pociumkania jest to nawet dobry wybór. Zabrakło tabeli składników odżywczych, najwyraźniej producent nie miał się czym pochwalić.

Podsumowanie

Cukierki Fruittella są bardzo dobrze znanym produktem, można go znaleźć w zasadzie w większości sklepów. Osobiście chyba muszę się pogodzić z tym, że coś takiego jak zdrowe cukierki nie istnieją i nigdy nie będzie mi się podobał ich skład. Próbując być jednak obiektywna, producent postarał się, aby w tym samym w sobie mało zdrowym produkcie nie było więcej niepotrzebnych rzeczy. Za to mu ładnie dziękuję. Cukierki w smaku są dobre. Mają delikatny różowy kolor, dla mnie trochę mdły. Ma również delikatny, owocowy zapach. Cukierek szybko mięknie w ustach i można go przez chwilę pogryźć i porzuć, po czym rozpuszcza się całkowicie w buzi. Wrażenie całkiem przyjemne.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Comments

comments

0 Thoughts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *