FRUTTIMUSS PEAR – AGROVITA

Niedawno robiłam test Day Up. A dziś mam coś w podobnym klimacie. Fruttimuss Pear marki Agrovita wisiał sobie gdzieś w alejce z napojami w mojej pobliskiej Biedronce. Kosztował z tego co pamiętam 1,99 zł (złotóweczkę mniej od wspomnianego Day Up’a!). Mus owocowy, skład 100% purée gruszkowe. Czy coś takiego mogłoby być niedobre?

Produkt nie był umieszczony w lodówce, jego trwałość do spożycia to mniej więcej 9 miesięcy. Ładnie.
Na opakowaniu znajduje się informacja, iż Fruitmuss należy do marki Agrovita, ale chwila moment. Na odwrocie opakowaniaczytam, że produkt wyprodukowano w UE na zlecenia Pagaminta SA. Mamy tutaj kolejny wspólny mianownik wraz z Day Up’em, robi się więc ciekawie. Co jeszcze ciekawsze, strona internetowa jeszgdziechcesz.pl podana na opakowaniu po prostu nie działa. Tak samo nie działa strona agrovita.pl, a obie strony można… kupić. Natomiast po wpisaniu frazy jeszgdziechcesz na trzecim miejscu w Googlu wyskakuje nam arteta.pl. Jaki zbieg okoliczności 🙂

Opakowanie

Wygodne, plastikowe i zakręcane. Nie ma co się rozwodzić. Musik wyciska się z niego super łatwo, w zasadzie jeśli nie chce nam się używać rąk, to można zasysać treść (przydatne podczas pisania na laptopie). Czarne opakowanie z wielką gruchą. Może trochę zbyt ciemne, słabo się rzuca w oczy. 120 gram. Producent informuje aby produktu nie zamrażać ani nie wystawiać na promienie słoneczne, ani nie trzymać w wilgotnym miejscu. Wymagania nieduże.

Fruttimus Pear - Agrofirma
Fruttimus Pear – Agrofirma

Skład

100% purée gruszkowe

Purée gruszkowe pasteryzowane. Zawiera witaminę C. Bez dodatku cukru. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Wartości odżywcze

Wartość odżywcza W 100 g produktu
Wartość energetyczna 178 kJ/ 43 kcal
Tłuszcz 0,33 g
W tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,05 g
Węglowodany 13,41 g
W tym cukry 10,28 g
Błonnik 3,34 g
Białko 0,44 g
Sól 0,01
Witamina C 15 mg (19% RWS)
Odwrotna strona opakowania
Odwrotna strona opakowania
Podsumowanie

Mało kalorii, szybka przekąska. Pewnie wyszłoby mniej więcej na to samo gdybym zjadła po prostu gruszkę, jednak gruszka szybko się zmasakruje w torebce, a każdy wie, że zjedzenie soczystej gruszki bez upaparania rączek jest niemożliwe. Skład bardzo prosty i przejrzysty, może troszkę szkoda, że nie ma tam nic więcej? Nie jest to przekąska sycąca, ale na pewno zdrowa. Zawartość cukru i węglowodanów jest spowodowana naturalnymi właściwościami gruszek jako owoców. Ciekawi mnie jedynie ta witamina C, gdyż ta witaminka jest bardzo delikatna na działanie pasteryzacji. Dlatego domyślam się, że produkt musiał zostać wzbogacony o witaminę C, gdyż z gruszek pewnie niewiele jej tam zostało.

Musik jest naprawdę smaczny, smakuje jak papka z gruszki. Oceniam pozytywnie. O ile nie będzie to tylko jakaś chwilowa akcja promocyjna Biedronki i produkt ostanie w sklepach na dłużej, to chętnie go czasem zakupię.

Comments

comments